Wdzięczność

Data

Wdzięczność to niecny stan. Dobra przyjaciółka Zadowolenia, jednak zdecydowanie bardziej altruistyczna. Znajoma Satysfakcji, ale taka raczej z lat szkolnych, z którą już nie utrzymuje kontaktu bo coś między nimi nie grało. Kumpela z imprez Patosu i Wzniosłości, tylko że mniej wystrojona. W końcu siostra bliźniaczka Ulotności, obie szybko się nudzą i skaczą z kwiatka na kwiatek.

Lubi przyjść niespodziewanie i złapać za gardło lub stworzyć gule w żołądku. Potrafi wywołać niezłe wyrzuty sumienia, gdy się nie pojawi choć wszyscy jej oczekiwali. Jest kapryśna i trudno przewidzieć, co akurat przypadnie jej do gustu. W romantycznym  związku ze Szczęściem, status: to skomplikowane. 

Trochę się poznałyśmy, zwykle to były krótkie przelotne spotkania. Raczej lunche, a nie wystawne kolacje z winem. Najczęściej wpada gdy termometr pokazuje minimum 20 stopni Celsjusza. Świeci wtedy słońce, ale nie razi zbyt, na niebie można znaleźć kilka chmur, które przynoszą miłe ukojenie. 

Jeżeli akurat nie ma czasu na lunch, przychodzi wieczorem, a raczej nocą, przed zaśnięciem. Jest wtedy poważna i prawi długie rozprawy na swój temat.

Czasami nawet nie chce jej się widzieć na żywo, w zamian przysyła SMSa. W ten sposób dyskretnie przypominając o swoim istnieniu. To postać oczytana i zorientowana więc w jej wiadomościach zawsze znajdzie się coś ciekawego. Jak w tej ostatniej, gdzie przesłała link – http://www.juliarozumek.pl/oczy/.

Dawno jej nie widzieliście? Może trzeba zrobić pierwszy krok?

 

Dodaj komentarz

Najnowsze wpisy